Donderdag 10 maart 2016
Galaten 5:16-18
Ik zeg u dus: laat u leiden door de Geest, dan bent u niet gericht op uw eigen begeerten. Wat wij uit onszelf najagen is in strijd met de Geest, en wat de Geest verlangt is in strijd met onszelf. Het een gaat in tegen het ander, dus u kunt niet doen wat u maar wilt. Maar wanneer u door de Geest geleid wordt, bent u niet onderworpen aan de wet.
-- Galaten 5:16-18
Het vlees gaat in tegen de geest en andersom.
Het vlees wordt sterk beïnvloed door de materiele wereld, door Satan, ons vlees doet ons gemakkelijk zondigen.
We kunnen God, die Geest is, niet behagen met ons vlees.
Jezus zei eens: …het vlees is volstrekt van geen nut (Joh. 6:63).
Christenen moeten bidden om Heilige Geest en zich door de invloed ervan laten leiden in het dagelijkse leven.
Gods geest bevordert eenheid, harmonie, vrede, allerlei goedheid, rechtvaardigheid, liefde, barmhartigheid etc.
Dus ruzie, oorlogen, verdeeldheid (in religie en politiek), jaloezie, onrechtvaardigheid, etc. zijn vleselijke dingen en hebben niets met God en zijn geest te maken.
Dit is de vrucht van de geest ……..
(Gal.5:22-23) liefde, vreugde, vrede, lankmoedigheid, vriendelijkheid, goedheid, geloof,?23?zachtaardigheid, zelfbeheersing
LOVE,
Ed
Reacties gesloten