Elke dag een gratis bijbeltekst in je mailbox

Bepaal zelf je ontvangsttijdstip. Kies je favoriete bijbelvertaling.


Elke dag een bijbeltekst op je smartphone of tablet

Elke dag een bijbeltekst via je sociale netwerk

H4

Amos 9:14-15

Ik zal het lot van mijn volk Israël ten goede keren. Zij zullen hun verwoeste steden herbouwen en erin wonen, ze zullen wijngaarden planten en de wijn ervan drinken, ze zullen tuinen aanleggen en de vruchten ervan eten. Ik zal hen terugplanten in hun grond, en zij zullen niet meer worden weggerukt uit het land dat ik hun heb gegeven – zegt de HEER, jullie God.

-- Amos 9:14-15

3 reacties op de tekst van donderdag 01 mei 2025 – Amos 9:14-15

Ik heb moeite met deze tekst als ik zie hoe Israël nu met de bevolking in Gaza omgaat. Voor mij mag Israël daar hard op aangesproken worden en ook (economisch?) gestraft als ze ondanks veroordelingen doorgaan met de (in mijn ogen) genocide.

Peter Koeman | 1 mei 2025 | 16:22 | 432acf

@Dhr Koeman: Ik raad u aan iets minder NOS te kijken en nu.nl te lezen.

Bij een genocide is het gebruikelijk dat de “doelgroep” kleiner wordt. De bevolking van gaza is al jaren ongeremd aan het groeien.

Natuurlijk, er vallen nu slachtoffers, ook onschuldige burgers. En dat is verschrikkelijk, dat zou niet moeten gebeuren. Maar dat is het logisch gevolg van het feit dat hamas zich tussen de burgerbevolking verbergt, dat de burgerbevolking zich hier maar wat graag voor leent (ook al is de support voor hamas echt wel op z’n retour) en dat strijders vermomd zijn als burgers. Elke gedode terrorist wordt door hamas opgevoerd als burger!

Het percentage burgerslachtoffers in deze oorlog is niet groter dan in een willekeurige andere oorlog. Sterker nog, Israel is heel bewust van het spel wat hamas via de media speelt en vanuit de top zijn maatregelen getroffen om het aantal burgerslachtoffers te beperken. Waarmee ik niet ontken dat er sommige soldaten zijn die zich niet aan die instructies houden en die echt schofterige acties uithalen.

Hoe dan ook, de enige echte schuldige aan de huidige oorlog is hamas. In een vredige periode hebben ze een heel smerige aanval gedaan waarbij ze zoveel mogelijk verdriet hebben veroorzaakt. Niet door alleen mensen te doden, maar door ze waar mogelijk te verkrachten en dood te martelen. Mannen, vrouwen, ouderen, kinderen, babies. Dat kan geen enkele regering over zich heen laten gaan.

Als hamas de wapens neerlegt, is er direct vrede. Als Israel de wapens neerlegt, is er geen Israel meer.

Zou fijn zijn als deze website hierin ook stelling neemt.

Pieter | 1 mei 2025 | 23:07 | fd3cec

Beste Pieter,
We ontvangen regelmatig verzoeken om te reageren op nieuwsberichten en dergelijke. Wij publiceren Bijbelteksten zonder enige aanvullende uitleg. We geven geen commentaar op gebeurtenissen in de wereld, omdat dat niet binnen het doel van onze dienst valt.

Gezegende dag toegewenst!

Redactie | 2 mei 2025 | 11:13

Laat een reactie achter

Dit formulier is geen contactformulier, maar een discussiemogelijkheid. Voor vragen aan de redactie gebruikt u het contactformulier.
Voorwaarden:
  • Discussie en meningsverschillen zijn uiteraard toegestaan. Maar laten we wel altijd vriendelijk blijven voor onze broeders en zusters.
  • De redactie bepaalt of een reactie wordt toegelaten.
  • Off-topic reacties worden sowieso niet toegelaten.
  • Wilt u een bijbeltekst citeren, gebruik dan één van de vertalingen die Stichting Dagelijks Woord ook aanbiedt.
  • Voor reacties vanaf 1 januari 2016 geldt: Door het formulier in te vullen verleent u Stichting Dagelijks Woord een niet-exclusief, onbeperkt, onvoorwaardelijk, ongelimiteerd, wereldwijd, niet-intrekbaar, eeuwigdurend en gratis recht en dito licentie om de ingevulde gebruikersinhoud of delen te gebruiken, te kopiëren, te distribueren, te reproduceren, openbaar te maken, in sublicentie te geven, te vertalen, te wijzigen, weer te geven, er afgeleide werken van te maken of deze anderszins te exploiteren, ongeacht op welke wijze.